Bluzki ciążowe – wygoda dla przyszłej mamy

Każda kobieta, która musiała przejść przez upalne lato będąc w zaawansowanej ciąży, wie co to znaczy. Brzuch spod którego nie widać już stóp, spuchnięte nogi, permanentne złe samopoczucie i żar lejący się z nieba. 

Podstawowym, codziennym problemem kobiety jest zawsze odpowiedź na pytanie : W co się ubrać?

Ogromnym udogodnieniem dla współczesnej kobiety w ciąży jest zniesienie mentalnych ograniczeń co do tego , jak kobieta w ciąży powinna się ubierać i to bez względu na pogodę. Wyraźny postęp i funkcjonująca od jakiegoś czasu dowolność stroju, przynajmniej w dużym mieście, mocno tę sferę kobiecie ułatwiła.

Jeszcze parę lat temu polska kobieta w ciąży musiała stosować sztywny dres kod. Luźna sukienka i to bez względu na stopień zaawansowania ciąży, długość za kolano, aby poruszające się fałdy nie pokazały zbyt dużo, rękaw dowolny, nie wspominając już o relikcie przeszłości, czyli obowiązkowym białym kołnierzyku. Ciekawe ile kobiet pamięta o tym szkaradnym dodatku.

Kobieta w ciąży raczej nie nosiła spodni, przez wiele lat była to rzadkość, rzadko również nosiła spódnicę rozdzielnie z bluzką. Niebezpieczeństwo, że ktoś zobaczy goły brzuch było tak wielkie, że żadna się nie odważyła.

Dzisiaj to wszystko już przeszłość na szczęście. Ciąża latem nie musi już być katorgą i karą przede wszystkim. Zmieniające się podejście do samej ciąży i przyjęcie do wiadomości, że ciąża nie jest chorobą ułatwiły zmiany mentalne.

Ciąża latem – co nosić? 

Na naprawdę ekstremalne upały, chyba najlepszym rozwiązaniem jest komplet złożony ze spódnicy i bluzki ciążowej. Bluzki ciążowe w połączeniu ze spódnicą dają najwięcej swobody i komfortu w upalne dni. Wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów, nie opinając ciała za

Bluzko ciążowe dają dużą swobodę przyszłej mamie

Chowują warstwę powietrza chłodzącą ciało. Dowolność tkanin i wzornictwa pozwalają na dowolne łączenie części ubioru, które każda kobieta w ciąży kupuje jednak w ograniczonym zakresie będąc przekonaną, że długo ich nosić nie będzie.

Bluzki ciążowe doskonale nosi się również ze spodniami. Aktualna moda pozwala na noszenie każdego rodzaju spodni, a dla kobiet w ciąży szczególnie przydatny będzie trend spodni szerokich i powiewnych. Dowolność deseni, swoboda wyboru kroju spodni sprawiają, że razem z bluzkami ciążowymi doskonale się noszą, szczególnie gdy musimy mieć pełną swobodę ruchu opiekując się na przykład drugim biegającym dzieckiem.

Bluzki ciążowe pozwalają na niestandardowe łączenia części garderoby, nie trzeba ich mieć w swoje szafie wiele, by codziennie tworzyć nowy i świeży komplet, tak aby przede wszystkim kobiecie nie znudziła się jednostajność ubioru. Taki strój można zmieniać już tylko dodatkami, butami, biżuterią czy torebką i możemy czuć się w nich kobieco i komfortowo.

Najbardziej paradoksalne jest to, że kobieta w ciąży nie czuje się kobieco w strojach ciążowych i aby podnieść sobie samoocenę szuka takiego stroju, który uczyni z niej osobę, którą była przed ciążą. Na szczęście lato, szczególnie upalne pozwala na noszenie lekkich i zwiewnych tkanin, których możemy mieć wiele w naszej szafie.

Bluza z polaru ciążowa, z wstawką niemowlęcą bonprix. SPRAWDŹ CENĘ
Bluza rozpinana ciążowa z wstawką niemowlęcą i miękką spodnią stroną bonprix SPRAWDŹ CENĘ
Bluzka ciazowa ASOS Maternity PETITE NURSING Asymmetric Top with Double Layer SPRAWDŹ CENĘ
Bluzka ciążowa ASOS Maternity Top With Cold Shoulder and High Neck SPRAWDŹ CENĘ
Bluzka ciążowa i do karmienia odcięta pod biustem SPRAWDŹ CENĘ

Ranking najlepszych bluzek ciazowych wg. Nokaut

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *