Dylemat dziewczyny. Jak się ubrać, by wyróżnić się w szkolnym tłumie

 Wiek dojrzewania jest trudnym czasem, w którym chcemy czuć się wyjątkowo, niepowtarzalnie, a to że zwracamy uwagę innych często jest powodem do naszej wyższej samooceny. Każda z młodych osób chce czuć się wyjątkowo i pozytywnie wyróżniać się na tle swoich rówieśników. Czasami nie jest to jednak takie łatwe do wykonania, ponieważ może komuś brakować pomysłów odnośnie budowania swojego wizerunku lub po prostu innym trywialnym powodem może być brak funduszy. Często spotykanym dylematem, zwłaszcza wśród młodych dziewcząt, jest to jak sprawić, żeby wyróżnić się na tle swoich kolegów czy koleżanek, których spotyka się na co dzień w szkole. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Śledź najnowsze trendy

Przede wszystkim warto zadbać o wykreowanie swojego unikatowego stylu. Na pewno pomocne w tym jest śledzenie aktualnych trendów modowych oraz próba wcielania ich w życie. Warto również sprawdzać anglojęzyczne blogi modowe, ponieważ często jest tak, że to właśnie z Zachodu przychodzą do Polski nowe trendy. Dzięki temu można jednocześnie być cały czas na bieżąco

 z tym, co obecnie modne jest poza naszym krajem oraz również wyróżniać się poprzez wyprzedzanie trendów.

Młoda dziewczyna może wyróżnić się głównie przez to, że będzie wierna swojemu stylowi. Niezależnie od tego jaki by on nie był, powinien oznaczać się konsekwencją. Często inspiracje przyc

 

hodzą z tego, w jakim środowisku dana osoba się obraca, jakiej muzyki słucha, jakie ma przekonania, etc. Wizerunek będzie najbardziej odpowiedni, gdy jednocześnie koresponduje z tym, co prezentujemy sobą jako osoba. Spójność może zagwarantować dużą rozpoznawalność, nawet jeżeli nie będzie się do tego dążyć za wszelką cenę. „O, to ta dziewczyna, która chodzi zawsze elegancko ubrana”, albo „Od razu widać, że ta dziewczyna ma duszę marzycielki, ponieważ zawsze ubrana jest w klimacie boho”. Dzięki temu, że wizerunek jest spójny, w pewien sposób powtarzalny, ludzie zaczynają utożsamiać daną osobę z konkretnym stylem.

Dbaj o siebie, wyróznij się!

Bardzo prawdopodobne jest to, że najbardziej popularni i rozpoznawalni ludzie to ci, którzy są najbardziej odważni w swoich wyborach. Praktycznie każdy człowiek, zwłaszcza chodzący jeszcze do szkoły, zwróci uwagę na dziewczynę, która ma włosy zafarbowane na różowy kolor. Należy jednak pamiętać, żeby strój nie przytłaczał nas, żebyśmy zawsze czuli się w nim odpowiednio i nie starać się być oryginalnym na siłę, gdy się po prostu źle w takim krzykliwym stroju czuje.

Kolory, odważne wzory, formy ubrań czy nietypowy styl, np. nawiązujący do mody retro czy lat 80.,  na pewno nie pozostaną niezauważone. Ciekawie jest bawić się formami, przerabiać stare ubrania czy próbować kupować rzeczy w sklepach z używaną odzieżą, ponieważ takie wybory mogą sprawić, że noszone przez daną osobę ubrania będą miały wyjątkowy charakter, a nie będą kolejną taką samą bluzką czy kurtką zakupioną w znanej sieciówce, które noszone są przez większość młodych dziewczyn.

Na koniec warto pamiętać, że strój zawsze powinien odzwierciedlać prawdziwych nas. Nie ma sensu przebierać się w odważne stroje, jeżeli najlepiej czuje się w szarej bluzce. Najważniejsze w naszym życiu są spójność wizerunku oraz samoakceptacja, która sprawi, że w każdym stroju będziemy czuć się wyjątkowi.

Postaw na jaskrawe kolory. Wyróżnij się! Dodatkowo dodadzą ci pewności siebie w oczach innych. SPRAWDŹ CENĘ
Bluzka na guziki doda ci elegancji na szkolnym korytarzu. SPRAWDŹ CENĘ
Trochę nutki dziecka nie zaszkodzi. Dodanie do ubioru szczypty dziecięcej nutki nie zaszkodzi. SPRAWDŹ CENĘ
Ciepły golf to idealna propozycja na zimniejsze dni. SPRAWDŹ CENĘ
Żakiet to propozycja dla kobiety, która chce wyglądac modnie i elegancko. SPRAWDŹ CENĘ

Najpopularniejszy ubiór damski wg. serwisu Nokaut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *