Jeansy męskie, modne spodnie na każdą okazję

jeansy męskie

Jeansy męskie – ikona popkultury

Aż trudno uwierzyć, że jeansy męskie przetrwały w niezmienionej formie przez tyle lat. Swoją masową popularność uzyskały w latach 60. XX wieku, kiedy to fala buntu, która przeszła przez europejskie kraje zmieniła również podejście do formalnego stroju.

Jeansy jako spodnie męskie zaprojektował Levi Strauss w XIX wieku w USA. Spodnie powstały z myślą o górnikach, robotnikach i farmerach jako ich odzież robocza. Tak jak wówczas, tak i teraz jeansy męskie uszyte są z bawełnianej tkaniny typu jeans z cechą charakterystyczną, czyli ze skośnym splotem. Spodnie w przeważającej większości są do dzisiaj koloru niebieskiego, barwnikiem dla  nich jest pigment indygo otrzymywany z liści indygowca barwierskiego. Jednak prawie od początku potrzebny barwnik produkowany był syntetycznie.

Roczna produkcja jeansów w kolorze niebieskim wynosi aktualnie ok. jednego miliarda sztuk. Wzór spodni z XIX wieku przetrwał do dzisiaj w tej samej niezmienionej formie. Ma 4 kieszenie, dwie z przodu i naszyte na spodnie z tyłu. Piąta niewielka kieszonka umieszczona jest poniżej paska, nad prawą przednią kieszenią.

Wiele odmian jeansów jeansy męskie z paskiem

Oprócz klasycznego kroju, jeansy męskie otrzymały również wiele innych zmian zarówno w samym modelu jak i w kolorze. Szybko również tego typu spodnie pokochały kobiety i to bez względu na wiek. Popularnością też od czasu do czasu w modzie cieszą się jeansy farmerskie, na szelkach, chociaż te ostatnie bardziej wśród kobiet niż mężczyzn. W każdy bądź razie popularność jeansów męskich od czasu ich pierwszej edycji nie zmalała ani na chwilę, a właściwie cały czas jeszcze rośnie, choćby ze względu na zmiany w polityce niektórych krajów, które przestają odzież amerykańską traktować jak żywego wroga.

Jeansy męskie, do czego pasują?

Najcudowniejsze w jeansach męskich jest to, że można je nosić na rozmaite sposoby i pasują prawie na każdą okazję. Może z wyjątkiem bardzo formalnych okoliczności. Przecież jeansy w kolorze czarnym, o prostym neutralnym kroju i nieskazitelnym kolorze będą pasowały do marynarki casualowej czy sportowej. Doskonale wyglądają do wszystkich miękkich swetrów, skórzanych kurtek, płaszczy czy prochowców. Biała koszula i czarne jeansy to klasyk do pracy, do tego marynarka i można w takim stroju uczestniczyć w niejednym służbowym spotkaniu. Wówczas jednak trzeba pamiętać o paru szczegółach, dobrym skórzanym pasku i czystych również lekko sportowych butach. Do jeansów na służbowe okazje świetnie wyglądają buty zamszowe, czy z nubuku. Ale tutaj panuje duża dowolność.

Do pracy również nadają się jeansy w innych kolorach, ciemno niebieskie czy nawet niebieskie. Jednak tu już trzeba postępować troszkę ostrożniej. Jednak wszędzie tam, gdzie nie jest wymagany dres kod w postaci garnituru i koszuli pod krawatem, można nosić klasyczne jeansy. Przecież jeansy męskie świetnie wyglądają do koszuli i krawata. Całość będzie miała lekko sportowy styl, ale jeżeli garnitur nie jest obowiązkowy, nikomu nie będą przeszkadzać jeansy.

Zwężane Jeansy męskie Edwin ED85 SLIM TAPERED DROP CROTCH SPRAWDŹ CENĘ

 

Obey Clothing JUVEE FLOODED Jeansy Relaxed fit destroyed indigo SPRAWDŹ CENĘ
Jeansy męskie TOM TAILOR DENIM PIERS Jeansy Slim fit bleached SPRAWDŹ CENĘ
Jeansy męskie TOM TAILOR DENIM CULVER SPRAWDŹ CENĘ
Jeansy męskie Only & Sons ONSWARP MED BLUE BREAKS SPRAWDŹ CENĘ

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *