Krawat – jak go dopasować do marynarki?       

krawat

Dobrze dobrany krawat stanowi tak zwaną ,,kropkę nad i” w udanej stylizacji. Dopasowany krawat do marynarki może dodać mężczyźnie wiele uroku, wdzięku i elegancji, z kolei krawat źle dopasowany, może spowodować skutek odwrotny. Zatem, wielu z Panów na pewno zadaje sobie pytanie, jak to właściwie wszystko razem połączyć, aby całość była zgrana ? Poniżej znajduje się odpowiedź na to pytanie, więc zapraszam do lektury.

 

Kupno krawatu

Krawat trzeba wybierać w ten sposób, aby uwzględnić jego kolor, krój, szerokość a także długość. Jedna z zasad mówi, iż szerokość krawatu powinna być dostosowana do szerokości klap marynarki. Warto też pamiętać przy doborze krawatu o tym, iż na przykład wąskie krawaty zwane potocznie śledziami, rewelacyjnie się prezentują na mężczyznach szczupłych i młodych. Dodają takim osobom uroku osobistego, wdzięku i klasy oraz wpisują się w awangardowy, nowoczesny styl. Mężczyźni, którzy są mocno zbudowani i mają większe gabaryty zdecydowanie w krawatach typu śledzie nie będą wyglądać zbyt atrakcyjnie. Zdecydowanie takie osoby powinny skierować się w stronę klasyki. Standardowy krawat będzie tutaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem, ani niezbyt szeroki, ani niezbyt wąski i najlepiej aby był w jednolitym kolorze.

Krawat na każdą okazjękrawaty

W przypadku uroczystości, spotkań rodzinnych czy biznesowych, jako najlepsze rozwiązanie sprawdzi się połączenie ciemnej marynarki, ciemnego krawata a także jasnej koszuli. W takim wydaniu, każdy mężczyzna wygląda klasycznie i dostojnie. Warto podkreślić w tym miejscu, iż każda okazja może wymagać innego doboru kolorów i barw. Ten zestaw sprawdzi się w wyżej wymienionych okolicznościach, jednak w przypadku luźnego spotkania z przyjaciółmi, zdecydowanie już należy wybrać inne rozwiązanie, ponieważ w tym stroju wygląda się zbyt poważnie, względem tej sytuacji. Mniej formalne spotkania charakteryzują się inną atmosferą. Sytuacja pozwala tu już na małe eksperymenty. Jak najbardziej mężczyzna może tu się pokusić o krawat w żywszych i mocniejszych kolorach, nawet z jakimiś zdobnikami czy elementami. Obecnie panująca moda tak naprawdę nie ma granic. Współczesne koszule projektowane są w najróżniejszych kolorach i wzorach, dlatego należy zachować czujność przy doborze krawata. Ważne też aby pamiętać o kolejnej zasadzie, która mówi o umiarkowaniu. Im koszula jest bardziej pstrokata i wzorzysta, tym krawat powinien być bardziej stonowany.

Krawat – z jakiego materiału powinien być wykonany?

Najlepszym i najszlachetniejszym materiałem, z którego może uszyty być krawat, jest jedwab. Taki krawat jest efektowny, miękki, wytrzymały oraz nie jest tak łatwo poddany na zagniecenia. Krawaty ze sztucznych materiałów z pewnością nie będą takie eleganckie. Kolejna zasada jest taka, iż krawaty wełniane powinny być łączone wraz z tweedowymi marynarkami oraz koszulami do garnituru w sportowym stylu. Takie połączenie jak najbardziej dobrze się sprawdzi w przypadku raczej młodych i szczupłych mężczyzn. Zdecydowanie stosując się do wyżej wymienionych rad, każdy mężczyzna będzie wyglądał elegancko i z klasą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *